ETÜT MERKEZİ NEDİR

Etüt Merkezlerinde Yapılabilecekler:
Öğrenci Etüt Eğitim Merkezleri, öğrencilerin okul sonrasında ödevlerini öğretmenler gözetiminde yapabildiği ve okulda eksik kalan konuları branş ve sınıf öğretmenleriyle işleyerek eksiklerini tamamladıkları yerlerdir. İşlenen konular, her öğrencinin ihtiyacına göre belirlenebilir. Çalışan anne ve babalar akşam eve dönene kadar öğrencilerin temiz, güvenli ve huzurlu bir ortamda olmaları sağlanır ve öğrenciler akşam derslerini çalışmış ve ödevlerini bitirmiş olarak eve dönerler.

 İdeal Bir Etüt Merkezi Nasıl Olmalı?


1. Çalışanlar çocukları güler yüzle karşılıyor ve rahat etmelerini sağlıyor mu?

2. Programa katılan çocuklar mutlu ve profesyonel gözetiminde mi?
3. Çocuklarınız öğrenme sürecinde bilgisayarlardan, sanattan, dramadan yararlanıyor mu?
4. Ev ödevlerine kaliteli yardım alabiliyorlar mı?
5. Çocuklarınız ne yapmak istedikleriyle ilgili, nasıl yapacakları ve kimle yapacaklarıyla ilgili seçme şansları var mı?
6. Çocuklarınızın devam ettiği program, onlara hem mekan içi hem de açık hava aktiviteleri sunuyor mu?
7. Ev ödevlerinden, fiziksel aktivitelere, spordan, yaratıcı sanatsal faaliyetlere, sosyalleşmeleri önemseniyor mu?
8. Faaliyetlerde yaşa uygunluk gözetiliyor mu?
9. Aktiviteler çocukları özendiriyor, heyecanlandırıyor mu? Yeni beceriler ve amaçlar kazanmasına yardımcı oluyor mu?
10. Mekan temiz ve iyi şartlarda mı?
11. Çalışan sayısı çocuklarla bire bir ilgilenme için yeterli mi?
12. Çocukların her zaman nerede olduğunu takip eden bir sistem var mı?
13. Program saatleri ailelerin isteğine ve ihtiyaçlarına uygun düzenleniyor mu?
14. Çalışanlar sizlerin öngörülerinizle ve çıktılarla ilgili mi?
15. Yürütülen program aileleri,çevre ileri gelenlerini ve diğer kişileri programa dahil etmekte cesaretlendiriyor mu?

Etüt Merkezinin Öğrenciye Sağladığı Faydalar Neler Olabilir?
1. Daha iyi not ve yüksek akademik başarı sağlar: Etüt programlarına devam eden öğrenciler okullarında matematik ve sözel derslerde daha fazla başarı gösterirler.
2. Okumaya ilginin ve yeteneğin artması: Programlarda hobi olarak okuma ve yazma dersleri verilir. Öğrencilere yüksek sesle okuma saatleri yapılması, onların okuma yeteneklerini artırır.
3. Yeni beceriler ve ilgi sahaları sunar: Etüt programı, çocuklara bu programa devam etmeseler bulamayacakları aktiviteler sunar.
4. Okul devamlılığını artırır: Programların verdiği özgüven ve başarı onları okula devam etme yönünde istekli hale getirir.
5. Ev ödevleri daha kaliteli yapılır: Ev ödevlerinin yapılması programın önemli bir parçasıdır. Öğretmen gözetiminde yapılan ev ödevleri öğrencilerde çalışma alışkanlığı yaratır, sistematik ve sonuç odaklı çalışmayı öğretir. Okul öğretmenleri bu programa katılan öğrencilerin ev ödevlerinin daha nitelikli olduğunu belirtiyor.
6. Öğrencilerin ufku genişler: Kendileriyle okul dışında ilgilenen profesyonel yetişkinlerin olması, onlarda yüksek okul okuma isteğini arttırır.
7. Okuldaki davranışlarını olumlu yönde etkiler: Araştırmalar bu programlara devam eden öğrencilerin, okullarında olumlu davranış sergiledikleri,çatışmaları iyi idare ettikleri, yaşıtlarıyla ve okul görevlileriyle uyumlu davranışlar sergiledikleri gözlemleniyor.
8. Olumlu sosyal davranışlar kazanırlar: Bu programlara devam eden çocuklara,kendi okullarına oranla daha fazla serbestlik tanınmakta. Araştırma bu çocukların okul dışı zamanlarda geliştirdiği iletişimin daha iyi ayarlanmış ve daha sağlıklı olduğunu gösteriyor.
9. Kendilerine olan güveni arttırır: Bu programın en başarılı parçası yetişkin-öğrenci ortak çalışmasıdır. Çocuklar kendileriyle diyalog kuran,onları dinleyen ve saygı duyan yetişkinler ister.
10. Agresif hareketlerin kaynağı olan televizyon izleme zamanlarını azaltır: Çocukların okul dışı zamanlarının büyük bölümü televizyon izleyerek geçirdiği biliniyor.
11. Bu program uzun vadede maddi kazanımlar sağlar: Çocuklarımızın sınıf tekrarlarını önler, sağlam alt yapıları sayesinde ilerde sınavlarda daha kolay başarı sağlarlar.
 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret57874
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 3°
Saat

HAFTA SONU HER SEVİYEDE

İNGİLİZCE KURSU AÇILMIŞTIR

SBS

 ERKEN KAYIT AVANTAJLERINDAN SİZ DE YARARLANIN

1,2,3,4,6.7.8 SINIFLAR 2013-2014 DÖNEMİ KAYITLARI BAŞLADI